Teşvik, Kredi ve Destekler Konulu Girişimlerimiz

Teşvik, Kredi ve Destekler...

22 Nis 2015 0 comment

ÜYELERİMİZ TARAFINDAN ÖNE SÜRÜLEN EN ÖNEMLİ TALEPLERDEN BİRİ OLAN MALİ SIKINTILARI AŞABİLMEK ADINA TEŞVİK, KREDİ VE DESTEKLER KONUSUNDA DÜZENLEMELER YAPILMASI İSTEĞİ DEĞERLENDİRİLDİ. TÜBİTAK VE KOSGEB NEZDİNDE ZİYARETLER YAPILDI. DESTEK ORANLARININ ARTTIRILMASI AMACIYLA BAŞBAKANLIK, SANAYİ VE EKONOMİ BAKANLIKLARINA RAPORLAR SUNULARAK GİRİŞİMLER SÜRDÜRÜLDÜ. ÜRETİCİ DIŞINDA TİCARET ERBABLARININ DA TEŞVİKLERDEN FAYDALANMASI SAĞLANDI.

BANKALARLA YAŞANAN KREDİ SORUNUNA ÇÖZÜMLER ÜRETİLMESİ İÇİN BİR RAPOR HAZIRLANDI VE GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULDU. FİDER ( FİNANSAL KİRALAMA DERNEĞİ) İLE BİRLİKTE LEASİNG YÖNTEMİ İLE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN SANAYİCİNİN KDV ORANLARININ DÜZENLENMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDI VE GİRİŞİMLER DEVAM ETMEKTEDİR.

SANAYİ ENVANTERİ VE SANAYİCİ BİLGİ BANKASI
İSTANBUL TİCARET ODASI SANAYİ İHTİSAS KOMİTESİ, BÜYÜK EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN SANAYİ ENVANTERİ OLUŞTURMA PROJESİNE, MAKİNE SEKTÖRÜ VERİ TABANI OLUŞTURMA ÇALIŞMASI İLE BAŞLADI. BU ÇALIŞMALAR İLE ÖNCELİKLE, TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN MAKİNELERİN VE YERLİ ÜRETİCİLERİMİZİN DETAYLI BİR VERİ TABANININ OLUŞTURULMASI HEDEFLENDİ.

TÜRKİYE SANAYİ ENVANTERİ BİLGİ BANKASI OLUŞTURULMASI VE YAN SANAYİ BORSASININ GÜNCELLENMESİ İLE İLGİLİ PROJE DEVAM ETMEKTEDİR. İHRACATIMIZI DESTEKLEMEK AMACI İLE OLUŞTURULACAK BİLGİ BANKASI VERİLERİNİN YURTDIŞI FUARLARDA DAĞITILMASI, DÜNYADA FAALİYET GÖSTEREN TÜM TÜRK TİCARET ATEŞELİKLERİMİZE GÖNDERİLMESİ VE GELİŞMİŞ ÜLKELERİN SANAYİ / TİCARET ODALARINA ULAŞTIRILMASI HEDEFLENMEKTEDİR. 

Son Eklenenler

Yorum Ekle

Komite Üyeleri"Hizmetimiz artarak devam edecektir"

Duyurular:

İTO Makine Tweets

İstanbul Ticaret Odası 2015 Mart ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. http://t.co/4qHXyj8mhU
1992 yılı Hocalı katliamının tanığı çocuklar, 24 Nisan'da İstanbul Ticaret Odası'nın misafiri olacak. http://t.co/17jtmk050c
İstanbul Ticaret Odası tarafından hediye saat gönderimi yönünde telefon çağrıları ile ilgili önemli uyarı http://t.co/mvd2qB6h0R

E-Bülten Aboneliği

E-Bülten aboneliğinin faydaları;

  • İTO'daki yeniliklerden haberdar olun
  • İş dünyasını takip edin
  • Etkinliklerden haberdar olun

İletişim

Reşadiye Cad. 34112 Eminönü / İstanbul
444 0 486
0212 520 1656 - 513 1565

Web Tasarım Erdi Gümüş
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Brown Green Pink Violet
Layout Style
Select menu