Tam Gaz #oneistanbul

Tam Gaz #oneistanbul

03 May 2015 0 comment

#oneistanbul Instagram yarışmasının takipçi sayısı hızla artıyor. Yarışmada bir haftada paylaşılan fotoğraf sayısı 8 bini aştı.  İstanbul, Instagram’da dünya genelinde en çok fotoğrafı paylaşılan şehirler arasında 6. sırada. Yarışmanın İstanbul’un sıralamadaki yerini yukarıya taşıması hedefleniyor.

İlker BAŞÖZ

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle dünyanın gözbebeği olan İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla Instagram’da düzenlenen İstanbul konulu #oneistanbul yarışması 2 Nisan’da başladı. Yarışmanın 6 günde takipçi sayısı 2 bin 550’ye ulaşırken; paylaşılan fotoğrafların sayısı ise 8 bini aştı. 

DÜNYADA 6. SIRADA

İstanbul, Instagram’daki fotoğraf sayılarına göre dünya genelinde en çok fotoğrafı paylaşılan şehirler arasında 6. sırada yer alıyor.  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) işbirliği ile düzenlenen yarışma, İstanbul’un sıralamadaki yerini yukarılara taşımayı ve İstanbul fotoğraflarının sayısını artırmayı hedefliyor.

NASIL PAYLAŞACAKSINIZ?

Bir yıl sürecek yarışma boyunca, Instagram kullanıcılarının #oneistanbul ve #istanbul hashtag’i ile paylaşacakları İstanbul fotoğrafları arasından seçilecek fotoğraflardan ilk 3’e giren yarışmacıları çeşitli ödüller bekliyor. Bu ödüller arasında notebook, tablet bilgisayar ve cep telefonu da yer alıyor. 
Ünlü fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven de fenomen haline gelen fotoğraf paylaşımlarıyla yarışmaya destek veriyor. 
Yarışmaya katılan Instagram kullanıcılarının paylaşımları www.howtoistanbul.com ve www.istanbuluseyret.com sitelerinde yayınlanıyor.

*    *    *

4 dönemde farklı tema 
Yarışma toplam 3’er aylık 4 dönemden oluşuyor ve her dönem için farklı İstanbul temalarıyla devam ediyor. Her dönem sonunda bir araya gelecek jüri üyeleri yaptıkları değerlendirme ile kazanan yarışmacıları belirliyor.

Son Eklenenler

Yorum Ekle

Komite Üyeleri"Hizmetimiz artarak devam edecektir"

Duyurular:

İTO Makine Tweets

İstanbul Ticaret Odası 2015 Mart ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. http://t.co/4qHXyj8mhU
1992 yılı Hocalı katliamının tanığı çocuklar, 24 Nisan'da İstanbul Ticaret Odası'nın misafiri olacak. http://t.co/17jtmk050c
İstanbul Ticaret Odası tarafından hediye saat gönderimi yönünde telefon çağrıları ile ilgili önemli uyarı http://t.co/mvd2qB6h0R

E-Bülten Aboneliği

E-Bülten aboneliğinin faydaları;

  • İTO'daki yeniliklerden haberdar olun
  • İş dünyasını takip edin
  • Etkinliklerden haberdar olun

İletişim

Reşadiye Cad. 34112 Eminönü / İstanbul
444 0 486
0212 520 1656 - 513 1565

Web Tasarım Erdi Gümüş
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Brown Green Pink Violet
Layout Style
Select menu